SILVER & METAL / Silver / Soppslevar 3717529
nr 371 7529
Soppslevar
Lenght: ()
2st, 1700-tal + 1800-tal, silver
Withdrawn
Monday August 15 2005
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver